Rüyada hırsız görmek

Rüyada hırsız görmek, rüyayı görenin bilmediği bazı düşmanlarının olduğuna tabir edilir.

Rüyada eviniz soyulursa, bazı problemler yaşadıktan sonra amacınıza ulaşacaksınız.

Rüyada kendini hırsız olarak gören kimse, başkalarından bir kısmet alır. Başkasını hırsız olarak gören kimse ise zarara uğrar.

Rüyada evinize bir hırsız girdiğini ve sizin de onunla dövüştüğünüzü görmek, manevi bir acı çekeceğinize, kendinizi hırsızlık için bir eve girdiğinizi veya bir yerden bir şey çaldığınızı delalet aile efradından birinin başına gelecek bir felaket veya musibetten ötürü sizin acı çekeceğinize delalet eder.

Rüyasında evine bir hırsız girdiğini ve eşyasının bir kısmını çalıp götürdüğünü görenin evinde bir kişi vefat eder.

Bir eve hırsız girdiğini, fakat bir şey çalıp götürmediğini görmek, orada ölüm derecesinde birinin hasta olup sonra iyileşeceğine delalet eder. Hırsızların ona saldırarak birçok eşyasını aldıklarını gören, sevdiği bir insana bir felaket geldiğini işiterek üzülür. Evine gelen hırsızların bir şey götüremeden evden kaçtıklarını görmek, başına gelecek bir felaketin önleneceğine işarettir.

Caferi Sadık’a göre; rüyada hırsız görmek dört şeye yorulur; hastalık, hapis, sefalet, yalancılık. Rüyasında bir eşyasının çalındığını görmek ve kimin çaldığını bilmemek, yaptığı bir işten dolayı büyüklerinden söz işiteceğine, hırsızın bir eşyayı çalıp götürdüğünü görmek, haram bir mal sahibi olduğuna, hırsızla birlikte bir yerden bir mal çaldıklarını görmek, isinden atılacağına, hırsızı bir şey çalarken yakalayıp karakola götürdüğünü görmek, yaptığı bir işten dolayı pişman olduğuna delalet eder.

Bir hırsızın evine girerek en kıymetli bir eşyasını çaldığını görmek çocuklarından birinin hasta olacağına delalet eder. Çocuklarından birisinin hırsız olarak karakola çağırıldığını veya tutuklanarak hapishaneye götürüldüğünü görmek, bir hastası varsa, öleceğine veya bir yerden büyük bir zarara uğrayacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de rüyada hırsız görmek, hastalık ve derttir. Hırsızın bir şey çaldığını görse, katil bir insani görmeye işaret eder.

Hırsız, Azrail (A.S.), misafir veya nikâh yapmak isteyen bir kimsenin geleceği şeklinde yorumlanır. Evinde hasta bulunan bir kimse bir hırsızın kendi evine girdiğini ve bir şey aldığını görse, o hastanın öleceğine işaret eder. Bir kimse hırsızın bir eve girdiğini ve oradan bir şey almadığını görse, o evde bulunan hastanın hastalığından kurtulmasına işaret eder.

Rüyada bir hırsızı öldürdüğünü gören kimse hastalıktan kurtulur. İçinde bekâr bir kız bulunan bir eve hırsız girse, o kız için bir dünür çıkacağına işaret eder. Hırsız, hilekâr bir kimse ile tabir edilir. Hırsız, zina yapan bir kimse ile tabir edilir. Hırsız, tavuk ve güvercin avlayan bir kimse olarak yorumlanır. Hırsız gıybet eden, kötüleyen ve kendisinde bulunmayan şeyi isteyen bir kimsedir.

Bazen de hırsız, yırtıcı ve yabani hayvan, yılan, şeytan ve nefis olarak da tabir edilir. Tahsil yapan bir insan kendisinin hırsız olduğunu görse, iyi bir ilim öğrenir. Bazen de hırsız zina etmeye, sunun bunun ağzından söz çalmaya işaret eder.

3 yorum Aşağıdaki formu kullanarak siz de yorum, görüş ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

  1. Merhaba rüyamda tanıdık hırsız gördüm. Annemlerin evden çıkacağını biliyordu ama benim evde olacağımı düşünmemişti. Onu görünce boğuşmaya başladım. Onun bıçağıyla onu yaraladım. Daha sonra kaçmıştı.

  2. Rüyamda elimde çamurlu bebek bisikleti vardı. Bir eskici geçti yanımdan benden istedi ben de ona verdim. Daha sonra biraz ilerledik yerde demir parçaları gördüm. Onları alıp eskiciye verdim. Eskici bana 10 lira vermek istedi kabul etmedim. Daha sonra elindeki bozuk paraları yere düşürdü birlikte toplamaya başladık. Bozuk paralarının içinde eski paralar da vardı

  3. Rüyamda büyük koyu renkli erkek bir kaplanın bir tane dişi 2 tane yavru kaplan(bunlar parlak krem rengi deydi) vücudundan parça koparmaya çalışıyorlardı. Büyük kaplan istese karşı koyabilirdi ama bir şey yapmıyordu

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın