Rüyada göze (kaynak) görmek

Rüyada görülen su kaynağı, nimet, hayır, bereket arzu ve maksada kavuşmaktır.

Durumu belli olan bir kimse rüyada evinin içerisinde bir takım gözelerin kaynadığını görse, o kimseye bir musibet isabet eder ve ev halkı onun için üzülüp ağlarlar.

Bir kimse rüyada bir kaynaktan abdest aldığını görse, su ister berrak, ister bulanık ister sıcak isterse soğuk olsun, kendisiyle namaz kılmak abdest almak caiz olacak bir halde temiz olduğu takdirde o kimsenin rüyası hayırdir.

Rüyada evinin içinde veya ona zarar vermiyecek bir yerde su kaynadığını ve evden disan çıktığını gören kimse, maiset, hayır ve menfaata işarettir. Yatak odasinda kaynadığını görse, kadınlar tarafından ortaya çıkacak bir üzüntüye işaret eder.

Eğer suyu kendi duvarinda kaynadığını görse, o kimseye erkek kardesi veya damadi ya da dostu gibi o ev içinde bulunan bir kimse tarafından isabet edecek üzüntü ve kedere işaret eder.

Eğer kaynayan su, evden dışarıya çiksa ve hepsi akacak olsa ev balkinin hepsi üzüntü ve kederden kısa bir zamanda kurtulurlar. Eğer kaynayan su dışarı çikmazsa üzüntü ve keder devam eder. Eğer gördügü kaynagin suyu berrak ise, sıhhatli olmakla beraber üzüntüdür.

Rüyada görülen kaynaklardan tabirce güzel olmayani ancak onun suyunun bulanik olması ve akmamasidir. Eğer rüyada bir mahalle veya ev içinde su kaynagi meydana çıktığını görse, kaynaktaki su ister tassin ister tasmasin, o yerde üzülecek, aglanilacak bir seyin meydana gelmesine işaret eder. Kaynak suyundan içerse yine üzüntü ve kedere işaret eder. Kaynagin suyui bulanik olursa, ondan üzüntü ve keder daha fazla olur.

Bazı tabirciler, rüyada kendi evinde veya su bulunan bir yerde su kaynagini gören kimse, bir hizmetçi alır, dediler. Eğer yerden birtakim gözelerin kaynagini görse, o yer halkı bozuk olmakla beraber birçok mal ve meyvelere malık olurlar.

Kaynak ve derelerden akan sular berrak olduğu takdirde bütün halk özellikle hasta olur. Ve fakirler hakkında hayra delildir. Sudan daha leziz bir şey olmadığından bu rüya zenginliğe ve iyileşmeye işaret eder. Eğer derelerin sularim kurumus görse, bütün halk hakkında yukarda geçen tabirin aksine işaret eder.

Rüyada bir kaynak suyundan abdest alan kimse, üzüntülü ve kederli ise üzüntüden kurtulur. Korku halinde ise, emin olur. Hasta ise iyilesir. Borçlu ise, borcunu öder. Günahkar ise, Allah (C.C.) onun günahlarım affeder.

Rüyada berrak bir göze gören kimse, tahsildar olur. O gözenin evler arasında aktigini görse, rızka ve o kimseye gönderilecek hayırlı bir şeye işaret eder.

Yorum yapın