Rüyada geyik görmek

Ebu Said El-Vaiz’in söylediğine göre; rüyada geyik görmek kötülük gelecek gururlu bir es, güzel ve güzelliğine çok güvenen bir dost ile yorumlanır.

Bir geyik tuttuğunu veya kendine bir geyik verildiğini görmek, öyle bir kadınla evleneceğine veya öyle bir dostla tanışacağına işarettir.

Bir geyik tutup evine getirdiğini görmek, evine kötülük getirecek birisini soktuğuna delalet eder. Geyik eti görmek ve yemek, çok malla yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de kadınların rüyada gördükleri geyik, ister erkek ister kız olsun güzel evlat işaret eder.

Bir kimse rüyada geyik yavrusunu avlasa veya kendisine hediye olarak veri se yahut satın alsa, o kimse bir rızka erişir. Yahut bekârsa evlenir veya bili çocuğu olur ya da borçlusuna galip gelir.

Geyik aldığını gören kimse, mirasa kavuşur ve çok hayra erişir. Eğer annesi bir çocuk bekliyorsa, erkek bir çocuk doğurur.

Geyiği kendi evine soktuğunu gören kimse, oğlunu evlendirir. Geyiğin derisini yüzdüğünü gören kimse, terbiyeli bir kadına fenalık eder.

Bir kimse geyiğin, üzerine sıçradığını görse, o kimsenin hanımı her şeyde ona isyan eder.

Rüyada bir geyiğe malik olduğunu gören kimse, helal bir mala malik olur veya hür ve iffetli bir kadınla evlenir.

Rüyada geyik görmek, vakar ve heybete. Düşmanı kahredip onu zelil etmeye işaret eder. Bu rüyayı görenin yiyip içeceği helal maldan olur.

Bir kimse başının geyik baş olduğunu görse vali veya başkan olur.

Yorum yapın