Rüyada ganimet görmek

Rüyada ganimet görmek; malda berekete, beklentilerin gerçekleşmesine, sevinç ve sürura yorumlanır.

Rüyada bulduğu ganimetin beşte birini zekat olarak vermek beş vakit namazı muntazaman kılmaya delalet eder.

Rüyasında kendisini bir savaş sonunda ganimet almış olarak gören kimsenin başından talihsiz bir aşk macerası geçecek ve bu nedenle uzun yıllar üzüntü çekecek demektir.

Ibn i Sirin e göre; rüyada ganimet görmek, eğer yabancı bir milletin malı ise hayra, İslam malı ise zarar ve ziyana işarettir.

Rüyasında kendisine beklemediği bir yerden bir ganimet düstügünü görmek tüccar ise zarar edecegine, memursa isinden ayrılacağına, halktan biri ise, işinin bozulacağına delalet eder.

İbn-i Şirin’e göre; rüyada ganimet görmek, eğer yabancı bir milletin malı ise, hayra, Islam malı ise, zarar ve ziyana işarettir.

Islam askerlerinin yabancı memleketlerden elde ettikleri büyük ganimet ile geldığını görmek, ucuzluk ve bereketle, yabancılarin Islam memleketlerinden ganimet aldiklarini görmek yokluk ve bela ile yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de rüyada ganimete erismek, rahatlik, sevinç, rızık, arzuya erismek, malın bereketli olmasına işaret eder. Bahusus o ganimet malının beste birini Allah (C.C.)in rızası için vermişse.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın