Rüyada evlenmek görmek

Rüyada evlenmek görmek, Allah (C.C.) tarafından gelecek bir yardıma; yüksek bir makama geçmek için sarf edilen gayrete; borçlanmaya; üzüntü ve kedere işarettir.

Rüyada tanıdık bir kadınla evlenmek, o kadının kocasından menfaat elde etmeye, tanımadığı bir kadınla evlenmek ev değiştirmeye, maksaddının hasıl olmasına ya da vefat etmeye, ölmüş biriyle evlenmek, ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine, hasta birinin evlendiğini görmesi vefat etmesine, kendine nikah düşmeyen biriyle evlenmek aile fertlerinin başına geçmeye yorumlanır.

Rüyada dört kadınla evlenmek Peygamberimiz’in (S.A.V.) kabrini ziyaret etmeye delalet eder.

Rüyasında evlenen zengin olur. Birisi rüyayı göreni öpse muradına ereceğine, bir kadınla buluşması büyük bir zattan faydalanacağına, bir kızla buluşması ise; muradına ereceğini haber verir.

Rüyada evlenen zengin olur diye yorumları. Aynı çıkar. Nikah memuru, kişinin hayatında rol oynayacak bir kişiyi haber verir. Rüyada evlenmek zenginlikle yorumlanır.

Rüyada genç bir kimse ile evlendığını görmek, çok yakında zengin olup bolluk ve refaha kavusacağına işarettir. Evlenmek için söz kesmek, büyük bir kimseden menfaat göreceğine delildir.

Rüyada bir gençle buluşup evlenme için karar aldığını gören muradına nail olur. Evli olmayan bir kadına gizlice bir söz söyledığını görmek, o kadınla evlenmek istediğine, evli bir kadınla evlenmek istediğini ve onu istettiğini görmek, dünyada beklediklerini elde edemeyecegine, bir kadınla evlenmek isteyip de onun da buna razi olduğunu görmek, muradına erecegine işarettir.

Rüyada orta yaşlı bir kadınla evlenmek istediğini görmek, pek büyük zenginliğe delalet eder.

Kirmani’ye göre; karısından gayri bir kadınla evlendiğini görmek o kadının güzelliği derecesinde zenginlik ve menfaate, bilmediği görmedigi ve adını bile işitmediği bir kadınla evlendığını görmek ya kendisinin veya evinde birinin ölecegine, kendisini güveyi olmuş görüp esini görmedığını görmek, ölüme işarettir.

Bir ihtiyar kadınla veya kendi kız kardesi ile evlendığını görmek pek büyük hayra, ölmüs bir kadın ile evlendığını görmek ve onunla zifafa girdiğini görmek işlerinin karismasina, hayatınin bozulmasina delildir.

Evlendigi erkek veya kadının başka bir dinden olduğunu görmek günah sayılacak bir işi yapacağına, rüyasında bir fahişe ile evlendığını görmek, ahlaksiz ve huysuz bir kadınla evlenecegine, evli bir kadının başka bir erkekle evlendiğini görmesi bir ço-cuk dogurmasi ile yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de rüyada evlenmek, Allahü Teala Hazretleri tarafından meydan gelecek bir yardıma işarettir.

Bazen de evlenmek, esarete, borca, üzüntü ve kedere, tazminat vermeye veya yüksek bir mevkiye geçmek için çalışmaya işarettir. Eğer rüyada tanıdığı bir hanımla evlense, o sahsin onunla geçimini sagliyacagi şey hakkında çalisir.

Eğer tanımadigi bir kadınla evlense ecelinin yakiastigina ve bir evden diğer bir eve tasinacağına işarettir. Rüyada evlenmek, sahitler huzurunda olursa Allahu Teala’ya salih bir amel yapacağına dair söz vermeye işarettir. Eğer nikah, adetlere uygun olarak çarsida yapilirsa makarna ve kadrini yücelecek bir şöhrete erismeye işarettir.

Evlenmek sanatla da tabir edilir. Bundan dolayı bir kadınla evlendığını ve o kadının öldügünü gören kimse, bir sanatla meşgul olur. Ve bunu yaparken de zahmet, üzüntü ve keder düşer.

Bir kimse rüyada dört kadınla evlense, peygamberimizin kabirini ziyaret eder.

Yahudi bir kadınla evlendığını gören kimse, bir sanat için çalisir ve günah işlemeye cüret eder. Hristiyan bir kadınla evlendığını gören kimse, fitneyi gerektiren bir sanata çalisir. Eğer evlendigi kadın ateşperest ise, o kadın dinle ilgisi olmayan bir sanata işarettir.

Rüyada zina eden bir kadınla evlendığını gören kimsenin, zina yaptığına işarettir. Rüyada kendisine musallat olan ve kalb kiran bir kadınla evlendığını gören kimse, ağır bir yük altına girer.

Rüyada bir adam bir kadınla evlendigim ve o kadıni kendi evine götürdügünü görse, o adam o kadının kocasından mal elde eder. Eğer kadınla evlendığını ve kendisinin de kadının evine gittigini görse, kadının evvelki kocası onunla rüyada evlenen adamdan mal ve hayra erişir.

Rüyada ölmüş bir kadınla evlendığını gören kimse, ümidini kestigi bir maksadina kavuşur. Hasta olan bir adam rüyada evlense ve evlendigi kadıni görmese ve ismi de söylenmese o adam ölür.

Rüyada annesini bir adamla evlendirdığını gören kimse mülkünü satar. Hamile olan kadın rüyada evlendığını görse bir kız çocuğu dogurur. Gelin gibi halka gösterilirse, bir çocuk dünyaya getirir. Erkek çocuğu olan kadın rüyada evlendığını görse, çocuğunu evlendirir. Kocasi olmayan veya evli bir kadın rüyada evlense hayra erişir. Bir kadın rüyada ölü olan bir sahisla evlendigim görse, o kadın fakiriesir ve etrafindakiler dagilir.

Rüyada ölü olan bir kadınla evlendığını ve onun yanina girdiğini gören kim J se, kaçirdigi ve ümidini kesmis olduğu bir isine kavuşur, işi de o kadının güzelligi nisbetinde olur.

Rüyada bir kadınla evlendigim ve kendisinin de bir veya birkaç hanımı olduğunu gören kimse evlendigi kadıni görse veya tamsa, o kadının güzellik ve endami nisbetinde hayır, servet ve devlete erişir. Eğer kadıni tanımayip ve ismi de kendisine söylenmediyse, o kadın da kendisi için hazirlaniyorsa, o adamın veya eli altında bulunan birisin ölecegine işarettir.

Tanimadigi yasli bir adamın kıziyla evlendigim gören kimse, çok hayra kavuşur. Bir kadın tanımadigi yasli bir adamla evlendığını görse, o kadın yine çok hayra erişir. Eğer hasta ise iyilesir.

Rüyada kendisine haram olan ve ölmüs bir kadınla evlendigim gören kimse, akrabalarim ziyaret eder. Eğer o kadın sağ ise, o sahis akrabalarim ziyaret etmez.

Rüyada kendisine haram olan bir kadınla evlendığını gören kimse, ailesinin önderi olur.

Yorum yapın