Rüyada diz görmek

Rüyada diz görmek, uğursuzluğun işaretidir. Rüyada diz gördüğünüz zaman birtakım sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kişinin bineği, dünya işlerini yaparken sarf ettiği güç ve kuvvete, diz zayıflığı geçim sıkıntısına ve para kazanmada karşılaşılan zorluklara, diz ağrısı, çıbanı vs. işlerdeki durgunluğa ve yolculuktan vazgeçmeye delalet eder.

Rüyada kendi dizinizi ya da bir başkasınınkini görmek cana yakın bir kişiyle arkadaşlık kuracağınızı ve bu kişinin size pek çok güzel sürprizleri olacağını işaret eder.

Rüyada diz görmek insanın geçimi, isteği, gayreti ile yorumlanır.

Dizler hususunda iyi ve kötü rüyalar buna nispet edilerek yorumlanır.

Dizlerini veya dizlerinden birini şişmiş görmek, geçimini sağlamakta zorluğa; dizlerini yaralı ve çıbanlı görmek, çalışmada tembelliğe; dizlerini zayıf ve kuvvetsiz görmek, rızkında darlığa; diz kapaklarını büyük görmek, sermayesinin artmasına; küçülmüş görmek, gerek parasının gerek malının azalmasına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de rüyada görülen diz, kişinin geçim ve talebindeki şiddet ve zahmeti ve işindeki dert ve elemdir.

Bir kimsenin diz derisinin kuvvetli olarak görülmesi, o kimsenin geçimce kuvvetine işarettir.

Dizinin derisini soyulmuş ve yüzülmüş görse, o kimse geçiminde zahmet ve meşakkate düşer.

Dizler bedenin kuvvet ve hareketi ve işinin iyiliğidir.

Dizlerinin sıhhatli ve sağlam olması yolculuğa ve başka hareket ve onun bulunacağı bir ise ve vücut sıhhatine işarettir.

Dizlerinde ağrı veya hastalık hissetmesi, dizlerin isteki ağırlığına, rüya sahibi hasta ise ölümüne işarettir.

Dizler, kardeş ve ortak ile tabir olunur.

Bazen de iş sahibi olan şahıslar ile ayaklar da onların hizmetkarları ile tabir olunur.

Bazen de diz insanim alış verisine, hareket ve sakinliğine, yolculuğuna, makamına, maldan biriktirdiği ve sarf ettiği şeye, sıhhat, ülfet ve muhabbete işarettir.

Bir kimse dizinin büyüdüğünü, kemiğinin kuvvetlendiğini yahut halinin güzel olduğunu görse, eğer o kimse üzüntü ve kederli ise Allah-u Teala onu üzüntü ve kederden kurtarır.

Eğer dizinin yerinden ayrıldığını yahut kırıldığını ya da onda yara ve çıban ve akıcı kan olduğunu görse, o kimsenin hareketsizliğine yahut sakin bir halde kalmasına işaret eder.

Eğer şahıs yolculuk niyetinde ise bundan vazgeçer.

Bazen de malından istifade etmesi mümkün olmaz, eğer kendisi ile başkası arasında bir muhabbet ve dostluğu varsa ondan ayrılır.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın