Rüyada cübbe görmek

Rüyada cübbe görmek, rüya sahibinin çok da uzun olmayan bir zaman içinde maddi yönden rahata kavuşacağına ve zengin olacağına tabir edilir.

Rüyada cübbe görmek, uzun ömre ve evleneceği kadına; cübbe boyanmış ise alacağı kadın doğuran ve sevin biri olmasına, yüzü pamukluysa dininin güzelliğine, yazın cübbe giymek -borç, hastalık vs. gibi hususlardan dolayı- üzüntü ve kedere; kışın giymek zenginliğe ve mutluluğa, sevinç ve neşeye delalet eder.

Cübbe rüyası dindarlığa yorumlanır.

Rüyasında yeşil bir cübbe giyindiğini görmek Cenabi Hakkin (c.c) rızasını tahsil ettiğine; siyah cübbe giyindiğini görmek, namaz ve niyazının aksadığı için tövbeye; kendisinin bir başkasına bir cübbe giydirdiğini görmek, bulunduğu mahallede dindar bir kişi olarak tanındığına; cübbe giyinmiş bir adamın arkasında birlikte yürüdüklerini görmek gerek dünya ve gerek din yolunda iyi bir halde olduğuna işarettir.

Kendisini cübbe giymiş görmek, cübbesi yeni ise o kimsenin bir iftiraya uğrayacağına; cübbesinin eski ve yırtık olduğunu görmek, sıkıntı içinde bulunduğuna; yeşil bir cübbesi olduğunu görmek, ilim sahibi bir kişinin yardımına koşacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de bir kimse, üzerinde cübbe olduğunu görse, evleneceği bir kadına işaret eder.

Cübbe boyanmış olursa o kadın doğuran ve seven bir kadındır.

Cübbenin yüzünün pamuktan olması, dinin güzelliğine işarettir.

Bir kadın, astarı samurdan olan bir cübbe giydiğini görse, zalim bir kimse sebebiyle kocasına hainlik eder.

Cübbe, uzun ömürdür.

Cübbe, giyen için zenginliktir.

Yazın cübbe giymek, hanımdan yahut borçtan, yahut hastalık, hapis ve darlıktan üzüntü ve kedere yahut kadın için meydana gelen sıkıntı ve şiddete işarettir.

Rüyada üzerinde cübbe olduğunu gören kimse, harpte ise düşmanla karşılaşır.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın