Rüyada çayırlık çimenlik görmek

Rüyada çimen görmek dünya varligina işarettir.

Rüyada bahçenizi çimlendirdiginizi görmek, zahmetsiz ve eziyetsiz kazanç elde edeceğinize, ev halkına rahat ve huzurlu günler yasatacağınıza delalet eder.

Bahçenizin her tarafina çeşitli çimenler ve çiçekler ektiğinizi, sarmasiklarla süslediğinizi görmek, dünya varliklarinin her türlüsünden evinizi donatacağınıza ve çocuklarınızla yurt sevgisi asilamak ve aile baglarini kuvvetlendirmek için elinizden geldigince çalisacağınıza işarettir.

Çayir ve çimen İslamiyet’in esaslari olarak yorumlanır. Bu bakımdan rüyasında bahçesini çimenle bezedığını görmek, kalbini Islamiyetin nurlari ile doldurduguna delildir.

Büyük bir kirda türlü otlar ve yabani çiçekler topladığını görmek Islamiyetin her türlü manevi nimetlerinden faydalandığına ve kendisine ahiret yolculuğunun sartlarina hazirladigi manasina gelir.

Maddi dünyada da o kimse bütün dünya nimetlerinden faydalanir.

Fakirse zengin olur, zenginse malı artar, çocukları salih amelli birer iyi evlat olarak yetisirler.

Anne ve babalarına itaatli ve yurda faydalı birer kişi olurlar. Bu rüya sahibi ömür boyu hastalık nedir bilmez.

Sıkıntı ve yokluk çekmez, onun bu mutlulugu bütün ailesini de aynı derecede mutlu ve sağlıklı kilar.

Rüyada çayir çimen görmek, bu türlü kıymetli bir semboldür.

Bütün tabirciler bu rüyanin bu derece kıymetli olusunda birlesmislerdir.

Çünkü çayir ve çimen aynı zamanda Cennet’in süsünden ve ziynetinden dünyaya akseden bir örnektir.

Rüyasında çimenlere uzandığını görmek, tüccar ise, bol kazanca memur ise terfi edecegine, hasta ise iyilesecegine, yolcu ise ve yolda bir yolcusu varsa, dönecegine veya yola çıkacağına, halktan biri ise işlerinin iyilesecegine, fakir ise hal ve vaktinin düzelecegine delalet eder.

Rüyada çimli bir sahada gezindiginizi görmek, içinizde tasidiginiz bir hissin tekrar yeserdigine ve ümitlerinizin yakında hakikat olacağına yorumlanır.

Rüyada çayırlık bir yeri görmek, zahmet çekilmeden elde edilecek rızka veya hanıma veya manevi ilme yada devam eden sadakaya işarettir.

Çesitli yeşil otlar, çiçekler ve çayirlar, dünyaya ve mala işarettir.

Bazen de çayırlık, hazine ve pazar gibi kendisine dünya malı elde edilen ye re işarettir.

Bazan çayırlık görmek, Islamiyete işarettir.

Rüyada çayırlık veya otluk bir yerde ot topladığını veya yedığını gören kimsenin, durumuna bakilir, eğer o kimse fakirse zengin olur.

Zengin ise, zenginliği artar.

Eğer dünyadan sevgisin kesmis ve takva yolunu seçmis bir kimse ise, dünya zinetlerine aldanır ve yine ona meylederek eski durumuna döner.

Rüyada bir çayırlıktan diğer bir çayırlığa geçtiğini gören kimse, dünyalik arzusu ile bir çarsidan diğer bir çarsiya ve bir meslekten diğer bir meslege geçer.

Imam Nablusi buyuruyor ki; rüyada çimen görmek mutluluktur.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın