Rüyada biat etmek görmek

Rüyada Peygamber Efendimize (S.A.V.), onun soyundan gelen birine, reşid halifelere, peygamber vekili mesabesindeki âlim ve evliyaya biat etmek hakka uymaya, doğru yolu seçmeye, dini korumaya işarettir.

Rüyada makam ve mansıp düşkünü, fasık ve günahkâr birine uymak, düşük yaradılışlı bir lidere ya da o seviyedeki bir topluluğa yardım etmeye yorumlanır.

Rüyada parti liderlerine bağlılık andı vermek dünyayı ahirete tercih etmeye, eğer bu parti ve kadrosu ehil ve ihlaslı ise ümmet olma bilincine tabir edilir.

Rüyada düşman bir ülkenin başkanına biat etmek ülke ve millete ihanet etmeye yorumlanır.

Rüyada âlimlerle birlikte insanların bir büyüğe biat ettiğini görmek dinin güçlenmesi ve milletin hak yolu seçmesine, bir ağaç altında biat ettiğini görmek Allah’ın hoşnutluğuna ve ilahi rıza ile birlikte mal ve ganimet elde etmeye delalet eder.

Rüyada Hz. Peygamber (S.A.V.) e, ehli beytine, ona uyan salih kişilere biat ettiğini gören kimse, hakka uyar ve İslam dinini muhafaza ve doğru yola gider.

Günahkâr bir kimseye uyduğunu gören kimse, günahkâr bir millete yardım eder.

Allah yolunda hizmet eden bir cemaatin önderine, imamına biat ettiğim gören insan, o hizmete girer ve güzel hizmetlere muvaffak olur.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın