Rüyada besmele görmek

Rüyasında besmele çektiğini gören kimse bütün sıkıntılarından kurtulur, ferah ve aydınlık günlerin başlangıcına işarettir.

Rüyada besmeleyi güzel bir yazi ile yazılmış görmek, ilme, hidayete ve besmelenin bereketi ile rızka işaret eder.

Besmeleyi Kuran harfleri ile, güzel ve noksansız olarak yazdığını görmek rızık, sanat, ilim ve her türlü hayırlı ise delalet eder.

Besmelerin yazıldığı yerden silinmesi, yazılı kağıdın uçup gitmesi ya da imhası ecelin yaklaşmasıyla, besmeleyi caiz ve uyygun olmayan şeyle yazmak inanç zayıflığına, onu asıl harfleriyle değil de diğer dillerin harfleriyle yazmak o ülkenin parasına ya-hut yabancılarla arkadaşlık etmeye, besmelede görülen şekil ve ifade noksanlığı din ve dünyalıktaki noksanlığa, besmeledeki kelimelerinin yerlerini değişmiş olarak görmek inanç ve akidedeki değişmeye, güzel bir hat yazısı ile besmeleyi bir evde görmek mutluluğa, güzel akideye ve hayırlı eşe, besmeleyi tamamen okumak malda artışa ve ziyade berekete, arzu edilen hayırlara ermeye, besmeleyi euzü ile birlikte söylemek korkudan emin olmaya, sıkça besmele çekmek beş vakit namaza, bir ise besmele ile başlamak, eğer iş meşru ve hayırlı ise bereket ve semeresine, haram ve gayrimeşru ise besmele ile başlamak hakla batılı karıştırmaya ve günah işlemeye delalet eder.

Besmele çeken kimse korunur.

Bazen besmele yazili levhayi görmek, toruna veya vaktiyle eline geçiremedlgi bir şeyi yeniden ele geçirecegine ve evlenmek için gayret gösterip neticede başaracağına işaret eder.

Besmele, sapıkça düsünceden sonra hidayete de işaret eder.

Rüyada güzel bir yazi ile besmele yazmak, rızka, ilim ve meslekte hissedar olmaya, ölü kimsenin bunu yazdığını görmesi ise Allah’ın rahmetinde olduğuna işaret eder.

Bazen besmeleyi yazmak ziraatta kazanç ve berekettir.

Besmeleyi yazdiktan sonra imha ettiğim veya kuslardan birisinin besmeleyi yazildigi yerden kapip kaçirmasini görmesi rızkının tükenip, ömrünün bitmesi ile tabir edilir.

Kendi mezhebine göre namazda besmele okumaya mecbur olmayan birisi rüyasında besmeleyi namazda okuduğunu göse, ihtiyacı olmaksizin bir borcun altına girer, bazen de bu rüyayı görmek, annesinden yüz çevirip, babasına, veya babasından yüz çevirip anasina dönmesine, yahut sünneti farza, nafileyi sünnete, bidati müstehaba tercih etmesine işaret eder.

Besmele, rüyada ne ile yazılmış ise onunla tabir edilir.

Eğer altınla yazılmış ise rızka, taat ve ibadetle toplanmaga ve inançlarinin düzgünlügüne işaret eder.

Bazen de iyi şekilde anilmasina ve güzel ibadete işaret eder.

Besmeleyi okunmayacak bir şekilde yazdığını görmesi, Itikadının bozukluguna işaret eder.

Besmeleyi kagida yazdığını görmesi, güzel ve sevapli bir iş isleyecegine, deri üzerine yazmasi ise bir miras talebinde bulunacağına, kirmizi, şan ve beyaz bir kumaş üzerine yazmasi ferahlığa, sevince, nail olmaya, yesil bir bez üzerine yazilmasi ise rüyayı görenin Allah indinde sehid olacağına işaret eder.

Besmeleyi bu sayılari şeyler veya bunlardan başka bir şey üzerine nurla veya altınla yazmak, müjde ve saadete işaret eder.

Rüyada besmelenin şekil ve noktalarim görmek, eğer besmele hanıma işaret ederse, onun şekil ve noktasi da kadının malına, eşyasına, dogurmasina ve namusluluguna işaret eder.

Eğer besmele mala işaret ederse o şekilde ve noktalar da malın faydalı zekatina işaret eder.

Eğer besmele namaz ise nokta ve şekil de namazın sünnetleridir.

Eğer besmele bir sehir ise nokta ve şekil de sehrin halkına, ulema ve esrafindan ileri gelenlerine, sanat ehline, ticaret ve sermaye sahiplerine işaret eder.

Besmelenin üstün, esire ve ötüresi de göz önünde bulundurulur.

Besmelenin üst herekesi, rütbeye alt herekesi işten çikartilmasina, ötr herekesi, ise yücelige, ölüme, yahut yapmakta olduğu isin bittigine işaret eder.

Vasil alameti, silaya, cezm alameti, işlerinde sebatli olmaya, sedde alameti ise, işlerinde çetinlik ve meşakkate işaret eder.

Bu alametlerden başka besmelede görülen diğer alametler rüyayı görenin ilim ve dünyasina nisbet olunur.

Irab alametlerinden birisinin noksan olduğunu gören kimsenin rüyası yine din ve dünyasi ile tabir edilir.

Besmelenin kelimelerinin yer degistirdığını görmek meşru olan bir şeyi mahallinden başka bir yerde kullanmaya işaret eder.

Başkasinin yazdigi besmeleyi imha ettiğini gören kimse ahdini bozar, yahut kendisinde bulunan ilim ve malda cimrilikte bulunur.

Bu rüyayı gören hasta yada isyankar ise tevbe ederek Allah’a yönelir ve hastalığı da iyi olur.

Bazen bu rüyayı gören evlenir ve salih zürriyeti veya ticaret için biriktirdigi maldan kazancı olur.

Bir kimse rüyasında besmeleyi tamamen okuduğunu görse, Allah-u Teala o kimsenin mallinin bereketim artirir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın