Rüyada ashab-ı kiram (R.A.) görmek

Rüyada ashab-ı kiramdan birisini gören fakir ise zengin olur.

Çünkü onlar birçok fetihlerde bulunup ganimetler elde ettiler.

Eğer zengin ise ahireti dünyaya tercih eder ve malını Allah rızası için sarf eder.

Sahabe-i kiramin rüyada kendisine teveccüh ettiğini görmek, cami, mescid gibi hayırlı binalar yaptirmaya; neseb, kabile ve asiretinin temizligine delalet eder.

Rüyada sahabenin kendisinden yüz çevirdığını görmek, gören kimsenin, sahabe arasında çikan ihtilaftan dolayı onların bazisini bazisi üzerine tercih etmesine, sahabenin de rüya sahibine bugz ve gazab etmelerine delalet eder.

Sahabe-i kirami görmek, tevbeye ve Allahu Tealadan gayn her şeyden uzaklasmaya, sahabenin yolunda belirli bir yer ve miktarda hayır ve berekete delalet eder.

Onlardan birini veya hepsini sağ olarak görse, dinin ve ehl-i dinin kuvvetli olmasına rüya sahibinin izzet ve şerefll olmasına, her hususta işlerinde muvaffak olacağına; kendisini sahabeden birisi olduğunu görse, musibet ve belaya düsüp sonra bundan kurtarmasina delalet; eder.

Rüyada sahabeyi defalarca gören geçim sıkıntısı çeker.

Peygamberimizin (S.A.V.) arkadaşlarını topluca bir yerde görmek salih kimselerden olmaya, dünyada mütevazı yaşamaya, efendimizin arkadaşlarından birini görmek iyi geçinmeye, sevgilerde samimiyete, din kardeşliğine önem vermeye, iyiliği emredip kötülükteen sakındırmaya işaret eder.

Bazen bu rüya ilahi yardıma, sahabenin iltifatı sağlam itikada, onların gücenikliği inanç zayıflığına, sahabenin yaşadığını görmek Müslümanların ve ıslamiyetlin kuvvet bulmasına delalet eder.

Rüyada sahabei kirami güzel halde görmek, o kimsenin sahabe hakkındaki güzel itikadına ve yollarina tabi olmaya işaret eder.

Bazı kere bu rüya, askeri harekata ve asker sevkine, bazen de ilmin ve emri bilmaruf ve nehyi anilmünkerin yayilmasina işaret eder.

Sahabeyi görmek, iyi geçinmeye, muhabbete, kardeslige yardım ve yararliliga, düşmanlik ve kiskançliktan kurtulmaya, kalpte olan kin ve adavetin gitmesine ve sevgiye işaret eder.

Yorum yapın