Rüyada asa görmek

Asa, başton veya sopa, büyük güç anlamına gelir. Kişi elinde bunlardan birini tuttuğunu görürse fevkalade güçlenecek demektir. Rüyada asa görmek fakirlikle yorumlanır. Bir başka rivayete göre de rüyada asa görmek, şerefli, kuvvetli, kudretli ve halka yardım eden bir kimseye işaret eder. Asanin kırıldığını gören kimse, memur ise vazifesinden alinir, eğer tacir ise, ticareti elinden gider.

Asayi üzerinde bulunduğu yere vurduğunu gören kimse, o yere veya o yerde bulunan ve ona el koyan kimse üzerine, galip gelir. Rüyada görülen asa kendisine itimad edilen bir kimsedir. Rüyada başka bir kimseyi asa ile dövdügünü gören kimse, dövülen kimse hakkında dil uzatarak onun namusuna nakise (eksiklik) getirecek söz söyler.

Rüyada tasa asa ile vurduğunu ve ondan su kaynayip aktigini gören kimse fakir ise, zengin olur, eğer zengin ise, onun zenginliği artar. Bazen rüya sahibi zahmet çekmeden rızka erişir. Bazen de asa, sapık bir dine sahip olan bir kimseye işaret eder.

Eğer asanin içi boş ve kendisi de ona dayanmis bulunuyorsa, o kimsenin malı gider. Ve onu halktan gizli tutar. Rüyada görülen asa kendisine itimad edilen bir kimsedir. Rüyada bir degnek üzerinde yürüdügünü gören kimse, gemiye biner.

Asa emre, yasaga, düşmana galip gelmeye, Istek ve maksadina kavuşmaya delalet eder. Eğer asa cirit degnegi ise, yalnizliga; eğer badem ağacından ise, rüya sahibinin gerek hayır ve gerekse ser olarak bulunduğu durumundan ayrılmaya, eğer seftali ağacından olursa hazan rüya sahibinin dininde münafik olduğuna delalet eder.

Bazen de asa, yilana veya sihire delalet eder. Bazen de asa, dini habis bir kimseye delalet eder. Çünkü asa odundandir. Odun ise münafik bir adama delalet eder.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın