Rüyada ark görmek

İçinden az bir su akan ve çevresi güzel manzaralı dere kamuya ait bölgeden geçiyorsa ora insanları güzel hayata yorumlanır.

Rüyada görülen ark özel mülkten geçiyorsa, bu kişinin hayat ve geçim güzelliğine işarettir.

Evler arasından yahut yerleşim alanının içinden geçen dere, suyu berrak ve tatlı ise bolluk ve berekete, bağ ve bostandan geçen dere (ark) kadının hamileliğine, bekârın evlenmesine işarettir.

Dere bazen kişinin hanımına, onda görülen güzellik ve kusur eşte müşahede edilen hallere, derenin suyunu kesmek ev halkından biriyle münasebeti kesmeye, dereyi geçip arkada birilerini bırakmak kişinin vefatına işaret eder.

Bahçesindeki derenin yatağında görülen tahribat, suyunun kesilmesi yahut içine taş ve toprak doldurulması kadının bir başkasıyla ilişkisine, dereden su içmek yahut almak güzel hayata işarettir.

Su yolunun yahut derenin taşması evlada, buradan bal, süt vs. akması feyiz ve berekete; kan ve irin akması iyiliği yanında kötü huyları da olan zevceye, suyun geçmesi için ark ve yatak açmak halka iyilik yapmaya, kapatmak yahut içini doldurmak umuma zarar verecek bir iş yapmaya delalet eder.

Rüyada bir dere görmek sonunda çabalarınızın semeresini göreceğinizi ve başarıya ulaşacağınızı simgeler. Bir çay kenarında oturduğunu ve su ile oynadığını görmek, evinde rızkında bolluk ve bereket olacağına; evli ise bir erkek çocuğu doğacağına, bekar ise evleneceğine işarettir.

Bir çayın üzerinde kurulu bir köprüden geçtiğini görmek; gireceği bir sınavı kazanacağına, köprünün ortasında geçmekten vazgeçerek geri döndüğünü görmek, o sınavı kaybedeceğine delalet eder.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın