Rüyada akciğer görmek

Rüyada akciğer görmek, bazı tabircilere göre ferahlık, mutluluk ve sevinç alameti olarak yorumlanır.

Rüyada akciğer görmek, rüyayı görenin ciddi bir hastalığa yakalanabileceğine ve dikkatli olması gerektiğine yorumlanır.

Kişinin kendi akciğerini sağlıklı görmesi uzun ömre, onun koktuğunu ve lekelendiğini görmesi kısa ömre, taze akciğer görmek kadınla tabir edilir.

İbn-i Şirin’e göre; rüyasında kendisine akciğer verildiğini gören, eğer vereni tanıyorsa, ondan sevineceği bir haber alır ve menfaat görür; eğer tanımıyorsa, bilmediği birinden kendisine sevineceği bir iyilik gelir.

Birine akciğer verdiğini görmek, kendi eliyle o verdiği adama sevineceği bir iyilik yapacağına, eğer verdiği kişiyi bilmiyorsa halka karşı bir iyilikte bulunacağına işarettir.

Cabir-ül Mağribi’ye göre; rüyada akciğer yediğini görmek, eğer yediği ciğer pişmiş ise ve eti yenilir bir hayvana ait ise, kolaylıkla mal sahibi olacağına; eğer eti yenilmeyen bir hayvana ait ise, edineceği malın haram mal olacağına; akciğerinin koptuğunu görmek, ecelinin yaklaştığına işarettir.

Bir başka rivayete göre de akciğer umumiyetle ömür ile tabir edilir. Dolayısıyla akciğerin sağlamlığı uzun ömre, onun bozukluğu ise kısa ömre işaret eder.

Rüyada görülen akciğer, ruhun mahallidir.

Bundan dolayı bir kimse rüyada kendi akciğerinin kötü koktuğunu görse, o kimsenin ömrü biter.

Rüyada görülen akciğer, gazap mahallidir.

Akciğer kadın ile de tabir edilir.

Akciğerin sağlamlığı uzun ömre, onun bozukluğu ise kısa ömre delalet eder.

Kişinin kendi akciğerini sağlıklı görmesi uzun ömre, onun koktuğunu ve lekelendiğini görmesi kısa ömre, taze akciğer görmek kadınla tabir edilir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın