Rüyada yazı yazmak görmek

Rüyada yazi yazmak hileye, yazi yazan bir kimseyi görmek, hile yapan bir adam manasina gelir. Bir kimsenin kendi yazdigi yaziyi begenmedığını görmesi, onun günahlarının kefareti olarak tövbe etmesine ve herkese hile ve dalavere yapmaktan vazgeçmesine, kendisi ile halk arasında her şeyi inkar etmesine yorumlanır.

İbn-i Şirin’e göre; bir kimsenin kendisini bir kitap yazarken görmesi haram mala sahip olacağına işarettir. Bir kimsenin Kuran-i Kerimden bir ayeti gömlegi üzerine yaziyor görmesi, dinine özenle sarilmasina; sol elle yazmak ise, çirkin işler yapmaya işarettir. Kitap yazdığını görüp de onu tamamlayamadığını görmek, işlerini eksik yaptığına delalet eder.

Rüyada yazi yazdığını görmek, hayra yorumlanır. Kendisi okuyup yazmak bilmediği halde, yazi yazdığını gören, başkalarindan hile ile geçimini saglar. Alim veya katip olan bir kimsenin rüyada, yazi yazdığını görmesi, hayır ve menfaate, rızk genişligine, eğer bir iş başında veya memur ise berekete yorumlanır, seriata aykiri bir yaziyi yazdığını görmek hayırlı değildir.

Ismail El-Esas’a göre; yesil mürekkeple yazi yazdığını görenin ibadeti artar ve dünyada mutlu olur. Eğer kötü bir kişi ise vefat eder. Kan ile yazi yazdığını görmek faizle para aldığına ve sonunda bu parayi ödeyemeyerek mallarınin elinden çıkacağına delalet eder. Bazılarına göre, rüyada yazi yazmak, işlerinin yolunda gitmesine ve arzularinin yerine gelmesine delalet eder.

Rüyada yazi yazdığını ve fakat kagit üzerinde yazinin görünmedığını gören, eğer bir iste çalisiyorsa, o isinden atilacağına. çalismiyorsa bir musibete uğrayacağına işarettir. Güzel yazi yazdığını gören, dünyasinin ve din işlerinin düzelmesine çalisir. Birinin kendisi için kagit üzerine yazi yazdığını görmesi, murada, hayır ve menfaate yorumlanır. Bir başka rivayete göre de rüyada yazi yazmak, hileye işarettir. Yazi yazani görmek, hilekar bir adama işarettir.

Rüyada yazisinin kötü olduğunu gören kimse, günahlanndan tövbe eder. Ve halka hile etmekten vazgeçer. Bir sayfa üzerine yazi yazdığını gören kimse, bir mirasa nail olur. Kagit üzerine yazdığını görse, o kimsenin kendisiyle insanlar arasında olan bir şeyi inkar eder.

İbn-i Sirin’bir kimse rüyada bir kitap yazdığını görse, o kimsenin haram bir mala malık olmasına işarettir, demiştir. Bazı tabirciler rüyada sol eliyle yazi yazdığını görse, o kimsenin zinadan btr çocuğu olur veya onun dogacak çocuğu sair olur, dediler.

Kendisi hakkında bir kitap yazildığını ve orada yazilanlarin ne olduğunu bilmese, o kimseye Allah’ın farz kilmis olduğu şeylerden üzerinde borç bulu onu tenbellik yapip yerine getirmediğine işarettir. Bir kimse kendisi hakkında bir şey yazildığını ve yazan katibin de mahiyetinin ne olduğunu bildığını görse, o katip onun hakkında hainlik eder. Ve onu dince sasirtip sapıkliga sürükler.

Bir kimse rüyada güzel yazi yazamadığını görse, o kimsenin keder ve sıkıntı içinde bulunduğuna ve Cenab-ı Hakk’ın yardımı ve bir hile ile yakında o sıkıntıdan kurtulacağına işarettir. Bir kitap yazdığını gören kimse, başıt bir hastalık geçirir ve malından bir şey eksilmez.

Bir kimse rüyada yazi yazmaya çalıştığıni ve güzel yazi yazmadığını görse, o kimsenin düsecegi korku ve zahmet içinde güzel bir şeye erisecegine işarettir. 1yi yazi yazdigi halde rüyada iyi yazi yazamadığını görse, bu rüya o kimse hakkında kötü ve çirkin olup onun issiz kalmasina korku ve meşakkata düsmesine işarettir.

Bir kimse rüyada bir kitpa yazdığını ve onu ikmal edemedığını görse, o kimsenin işi ve ihtiyacı tamamlanir. Eğer kitabi tamamlayamadığını ve tamamlamasi da mümkün olmadığıni görse, o kimsenin işi noksan kalır.

Rüyada yazı yazmak; hileye, yazı yazan birini görmek; hilekar bir insanla tanışmaya, kendini bir sayfaya yazı yazarken görmek; bir mirasa konmaya işarettir.

Bu tabirle ilgili yorumunuzu bize yazın