Rüyada kazıp çıkarmak görmek

Rüyada yeri kazip bir şey çikarmak, iş sahiplerinin işlerinin ve hükümlerinin geçerli olmasına işarettir. Ancak yeri kazip yenecek şey çikarirsa, Allah-u Teala Hazretlerinin ona bildirdigi şeyi ve verdigi malı kötüye kullanmasina işarettir.

Tanidigi bir ölünün kabrini açip oradan bir şey çikardığını görse, ölü alim veya zengin idiyse, o ölünün dünyada bulunduğu meslegi talep etmesine. çikardigi şey miktarinca ona nail olmaya işarettir.

Rüyada kabir açip kefen soymak, resim ve izi kaybolmus, toprak altında gömülü kalmis eski eserleri ve gizli şeyleri talep etmesine işarettir. Bir kimse bir alim ve fakihin mezarını kazip oradan bir şey çikarsa, o alimin mezhebine göre bir mesele istihraç etmesine yahut onun ilminden unutulmus şeyleri ihya edip meydana çikarmasina işarettir.

Yine Hz. Peygamberin (S.A.V.) kabrini kazip açmasinin tabiri de böyledir. Ancak Peygamberimizin kabrini açmakla çürümüs kemiklere ve dagilmis azalara rastlar veya dokunursa ya da mübarek kemiklerinden birini kirarsa, o kimsenin yaptığı iyi amelini terk ederek bidat işlemesine işarettir.

Peygamberimizi kabr-i serifinde ölmüs olarak görse ve oradan güzel bir şey çikarsa, o seyin miktari nispetince Hz. Peygamberin Sünnet-i Seniyyesini ve seriatini yasatmak sebebiyle muradına nail olur.

Bir kimse rüyada bir kafirin yahut bir bidat sahibi birisinin kabrini kazip kefenini çikarsa, o kimse sapıklarin yolunda gider. Ya da hile ile haram mala karısır. Bunlarin kabirlerini açtiginda kötü kokulu bir laseye yahut çamura veya necasete rastlarsa, onun halinin çok bozuk olduğuna işarettir.

Yorum yapın